Теплоенергетичний кластер України: чим запам’ятався рік, що минає 

Історія Теплоенергетичного кластера розпочалася 14 грудня 2023 року. У цей день на онлайн зустрічі Олексій Лещінський, Президент об’єднання, вперше презентував свою ідею виробникам теплотехніки: “Теплоенергетичний кластер — це потужне об’єднання підприємців, які разом створюють комплексні рішення у теплозабезпеченні”.

 

Вже через 12 місяців кластер об’єднує 16 виробників теплотехніки, які виготовляють понад 50+ видів продукції та займають 45000 м² + виробничих площ. 

 

Найважливіше у ТКУ — це те, що він швидко реагує на запити ринку, а також став спільним голосом галузі, до якого дослухаються інші. 

 

Чіткі напрямки розвитку на 2024 рік окреслили на першій смисловій стратегічній сесії кластера. Серед головних завдань — масштабування об’єднання, обмін досвідом, участь у всеукраїнських та міжнародних виставках, отримання грантів, а також створення екосистеми бізнесу, освіти, науки та влади. 

 

Про те, що вдалося реалізувати у кожному з напрямків — далі у статті. 

 

Участь у всеукраїнських та міжнародних форумах, виставках 

 

Такий формат взаємодії допомагає ближче познайомитися з виробниками теплотехніки, їх продуктом, обмінятися досвідом, встановити партнерства, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів. 

Протягом 2024 року учасники кластера долучилися до таких подій: 

  • Конференція “Українські кластери: будуємо майбутнє разом”; 
  • Конгрес Ветеранських і бізнес-об’єднань;
  • XXII Міжнародний промисловий форум; 
  • Recovery Construction Forum Ukraine;
  • Конгрес INVEST IN UKRAINE;
  • Виставка AquaTherm 2024,
  • Smart Building Forum.

Українські виробники вдало представити свої компанії та продукти на міжнародній арені. 2024 рік запам’ятався участю у наступних подіях:

  • Міжнародна виставка Targi Instalacje у Познані; 
  • MCE Mostra Convegno Expocomfort у Мілані;
  • Українсько-латвійський бізнес-форум;
  • Виставка Heating Tech у Варшаві. 

Учасники Теплоенергетичного кластера підписали 9 контрактів для розвитку експорту у Європі.

Сила партнерств

 

Діяльність Теплоенергетичного кластера підсилюють як внутрішні партнерства, так і зовнішні. Для підтримки спільних проєктів підписані угоди з АТ “Сенс Банк”, Українським кластерним альянсом, Ukrainian Wooden Houses Cluster, Асоціацією малих міст України, Українською Асоціацією Меблевиків та Торгово-промисловою палатою України. 

З кожним роком зростає потреба навчати та залучати до технічних професій молодь, а також модернізувати наявну продукцію. Щоб реалізувати ці стратегічні плани, ТКУ підписав меморандум про співпрацю з Київським політехнічним інститутом ім.Ігоря Сікорського.

 

Перший Форум виробників теплотехніки

 

14 листопада, у рамках ІІІ Українського Будівельного Конгресу, пройшов перший Форум виробників теплотехніки. Подія зібрала понад 70 учасників з усієї країни — представників бізнесу, експертів у сфері енергоефективності, виробників теплотехнічного обладнання та органів державного управління.

 

Форум став майданчиком для обговорення актуальних викликів галузі, обміну досвідом, пошуку ефективних рішень, взаємодії з владою та потенційних партнерств. 

Яку цінність отримали учасники кластера протягом 2024 року? 

 

2024 рік став пілотним роком діяльності об’єднання, але учасники вже отримали перші результати. Найважливішими досягненнями поділилися члени правління Теплоенергетичного кластера України. 

 

Олександр Васильєв, власник компанії TENKO: “Багато хто з учасників ТКУ стали нашими клієнтами. Зокрема, ми почали працювали з великим виробником саме після того, як познайомилися на першій зустрічі кластера, хоча до того й знали один одного “заочно”. Кластер дає багато комунікації з іншими виробниками і я бачу, що за цим майбутнє”. 

 

Артазей Андрій, голова правління компанії “АТОНМАШ”: “Кластер вже зробив багато позитивного: залучив багатьох виробників; розпочав формувати виробничу кооперацію; скоординував зусилля учасників щодо експорту; створив простір для спілкування, обміну думками та досвідом; організував спільні дії: участь у конференціях, виставках, форумах. Це правильні кроки, які корисні абсолютно всім”. 

 

Віктор Куйдич, власник компанії “КНТ”: “Найкраще — це коли є живий діалог і у вас знаходяться спільні точки дотику, які ви можете розвинути у процесі. У кластері є компанії, з якими я навіть не уявляв якийсь діалог, а зараз ми спільно приймаємо рішення та допомагаємо один одному”. 

 

Олександр Куцевич, власник компанії “Termojet”: “Завдяки кластеру багато чого змінив на виробництві. Хоча переробив декілька речей всього, але отримав додаткові гроші, бо зекономив. З усіма, кого я знав, ми спілкувалися близько 1-3 разів на рік, коли була потреба чи чіткий запит. Зараз є прямий контакт, усі стали ближчими, а це завжди про додаткові можливості”.

 

2025 рік готує нові виклики та можливості для теплоенергетичної галузі, які обов’язково вдасться реалізувати спільними зусиллями учасників кластера.